Najnowsze wydawnictwo Fary

Moja Końskowola. Historyczna gra terenowa
29 czerwca 2022

W 2009 roku ks. Piotr Trela wspierany przez prezesa Fary Końskowolskiej p. Przemysława Pytlaka rozpoczął remont kościoła parafialnego, który w 2011 roku zakończył ks. Bp. Adam Bab. W czasie realizacji projektu zostały otworzone i zbadane krypty znajdujące się pod kościołem, a znalezionymi fragmentami tkanin, przedmiotami i dewocjonaliami zaopiekowała się pani prof. Małgorzata Grupa. Zebrany materiał archeologiczny trafił do konserwacji. W trakcie prowadzonych prac pojawiało się coraz więcej pytań. Znalezione w dostępnych źródłach zarówno tych parafialnych jak i zewnętrznych odpowiedzi znalazły się w naszej najnowszej publikacji ,, W źródłach utrwalone – krypy w Końskowoli” , którą pragniemy Państwu dzisiaj zaprezentować.
Książka ukazała się dzięki wsparciu, jakie uzyskaliśmy ze strony Gminy Końskowola, Lubelskiego Banku Spółdzielczego, drukarni Elko, Pana Lucjana Kurowskiego – Szkółki Kurowscy oraz Pani Jolanty Dębskiej i Tomasza Dębskiego.
Dziękuję Państwu Agacie i Krzysztofowi Pajurkom oraz pracownikom GOK za pomoc w organizacji wystawy i dzisiejszego wydarzenia, a Lubelskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego za owoce.
Są z nami autorzy książki. Pan Mikołaj Dobek student wydziału archeologii UMK, Pan dr Filip Nalaskowski socjolog i archeolog, Pan Profesor Tomasz Kozłowski, antropolog, człowiek, przed którym księżna Zofia Lubomirska odsłoniła swoje sekrety i Pani Profesor Małgorzata Grupa, koordynująca cały projekt, archeolog, specjalista od konserwacji, przed którą tkaniny nie mają tajemnic.

Komentarze są wyłączone.